Kakava

Ji mums visiems - puikus pavyzdys, kad negalima nuleisti rankų. Ši kumelė iš A. A. Kaušakio bandos. Konfiskacijos dieną turėjo būti užmigdyta, nes pati nebepajėgė atsistoti. Tačiau suteikta veterinaro pagalba ne tik pastatė šią kumelę ant kojų, bet ir suteikė galimybę vėl džiaugtis gyvenimu.

img  28 Patinka
Šiam žirgui galite paaukoti pirkdami simboliškai įvertintus skanėstus

Istorija

2016-12-08
2016-08-12
2013-05-01

Pati keisčiausia iš viso penketuko, uždaro būdo, atsiribojusi nuo žmonių ir arklių.
Dabar po truputį pradeda reaguoti į dėmesį ir šilumą. Kaušakio ūkyje radome ją gulinčią pasliką, beveik be gyvybės ženklų. Veterinarė per vamzdelį prakištą pro nosį į skrandį supylė kelis litrus fiziologinio skysčio ir truputį gliukozės. Tiek užteko, kad kumelė galėtų atsistoti ir atlaikyti kelionę iš Nemenčinės į Rūdiškes.

Kakava iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip gyvenanti kitoje erdvėje ir vangiai reaguoja į aplinką. Tokią dabartinę jos būklę sąlygojo ilgas badavimas,troškulys ir tai, kad budama smulki ir neaukšta bandoje negalėjo pakovoti dėl maisto ir vandens.

Ėda šieną, vaikštinėdama gryname ore grybšnoja pernykščią žolę, gauna po kilogramą avižų, žiubsnį vitaminų, laižo mineralinę druską, kartais gauna šienainio ir žinoma gabalėlį cukraus ar sausos juodos duonos plutą nuo savo globėjos.

Kakavos kraujo tyrimai neparodė pavojingų, mirtinų užkrečiamų ligų įnosės, anemijos ar kergimo ligos. Pagrindinės bėdos, be išsekimo buvo kailio ir žarnyno parazitai. Kakavai buvo suduota kol kas viena dozė Ivermektino nuo žarnyno parazitų ir į nugarą įtrintą dozė Permetrino nuoerkių, blusų ir utelių. Šį savaitgalį išprausėme kumelės kailį Chlorheksidinu nuo odos grybelinių susirgimų, nes Kavava kaip ir kiti iš Kaušakio arkliai plinka nuo odos grybelio.

1) Kol Kakavos būklė stabilizuosis ir bus atliktos visos būtinos procedūros veterinarė ją lankys kartą per savaitę.

2) Artimiausiu metu kumelei reikės tvarkyti dantis. Sulaukėjusiam arkliui ši procedūra yra iššūkis, todėl bus naudojami lengvi raminamieji vastai. Dantų higiena yra būtina du kartus per metus, kad arklys galėtų tinkamai sukramtyti šieną, grybšnoti žolę ir neturėtų virškinimo problemų kylančių dėl negerai sukramtyto pašaro.

3) Kita greitu metu planuojama procedūra, - kanopų tvarkymas. Kanopų priežiūra arklio sveikatai svarbi nes, nuo to priklauso kaip pasiskirsto arklio kūno svorio apkrova gyvūno sanariams ir raumenims, tai įtakoja jo judesių sklandumą. Blogai sutvarkytos ar netvarkytos kanopos sukelia gyvūnui sanarių, raumenų skausmą, įtakoja kojų ir stuburo iškrypimus.

2013-04-17