Merkys

Merkys, kaip ir kita didžioji bandos dalis, pas mus atkeliavo iš A. A. Kaušakio bandos.

Pasak Lietuvos žirgyno darbuotojų, šis žirgas jiems sukėlė daugiausiai rūpesčių, elgėsi agresyviausiai iš visų. Nedidelio ūgio arklio kūnas nusėtas randais, įrodančiais, jog jis – tikras kovotojas. Ir nesvarbu jog mažas, bet sunkiomis aplinkybėmis išliko stiprus ir kovojo už šviesesnį likimą.

Iš pirmo žvilgsnio Merkys atrodo labai ramus, tačiau šis įspūdis išlieka iki tos akimirkos, kol prisiartini. Visi bandymai prieiti arčiau baigiasi spyriais, mėginimais kąsti, įniršį išduodantis šnopavimas rodo, jog susitikimas gali baigtis puolimu. Taip jis suvokia žmogaus artėjimą, jo patirtis rodo, kad reikia įnirtingai gintis.

Galime tik įsivaizduoti, ką šis arklys patyrė praeityje, nes tokiais agresyviais šie gyvūnai tampa labai retai. Bandėme kurti įsivaizduojamas situacijas, kurios išprovokavo tokią negatyvią šio žirgo reakciją į žmogų.

Suvokiame tik viena, šiam žirgui prireiks daug laiko, tikros meilės ir nuoširdaus darbo. Privalome sugrąžinti jo pasitikėjimą žmogumi.

img  26 Patinka
Šiam žirgui galite paaukoti pirkdami simboliškai įvertintus skanėstus

Istorija

2016-10-01

Merkys atvyksta pas Olgą, tai dar vienas naujas etapas jo gyvenime. Nauja vieta, nauji žmonės, nauji žirgai. Merkys čia atvyksta iš naujo pažinti žmogų, iš naujo įgauti jo pasitikėjimą ir išmokti priimti siūlomą partnerystę. Akys gilios ir pilnos nerimo, nežinomybės - kas vėl manęs laukia? Jo gyvenime buvo daug ir visko. Daugybė kūne paliktų randų bei visiškai sugniuždytas pasitikėjimas žmogumi.

Pirmas Olgos įspūdis tik pamačius šį žirgą: "Jis visiškai neagresyvus! Jis labai stipraus charakterio ir stipriai kovojantis už savo erdvę. Ateityje jis bus pats geriausias žirgas visoje bandoje. Tik jam reikia laiko. Reikia, kad jis išmoktų pasitikėti".

2016-08-12