Grikis

Beveik trejų metų bėras kumeliukas Grikis atkeliavo iš A. A. Kaušakio arklių pragaro. Nepaisant patirtų sukrėtimų, dabar Grikis žvalus, atletiškas, labai draugiškas arkliams, nuolat ieško kontakto su žmonėmis. Šiuo metu net mėgina užimti lyderio pozicijas bandoje.

Dėl gerų fizinių duomenų bei charakterio savybių, dažnai sulaukia itin didelio žmonių dėmesio bei meilės. Kartais negali nesišypsoti, nes atrodo, kad jis tikrai žino, jog yra ptrauklus ir puikiasiai tai parodo kūno laikysena bei elgesiu.

Kaip ir dera lydriui, Grikis labai drąsus ir žaismingas kumeliukas. Mielai plaukioja tvenkinyje su Afrika, kai tuo metu ne tokie drąsūs žirgai tik stebi juos nuo kranto.

Geriausias Grikio draugas – Kapučinas, su juo ne tik drauge vaikštinėja, šiuos žirgus sieja kasvakar pradedami žaidimai, kai jie bando vienas kitą parklupdyti, parodyti savo stiprybę, bet jie daro tai labai draugiškai ir švelniai. Gali tik matyti į dangų kylančių dulkių debesis, girdėti smagų žvingavimą ir kaip dunda žemė jiems lekiojant.

img  23 Patinka
Šiam žirgui galite paaukoti pirkdami simboliškai įvertintus skanėstus

Istorija

2016-12-08
2016-09-08

Grikis ir Kapučinas. Vyriški žaidimai.

2016-08-12
2013-04-19

Dalinamės šviežiausia informacija apie Rūdiškėse gyvenančius ŽGA globotinius. Visų pirma – apie mažiausią čia besiglaudžiantį bėrą vienerių metų amžiaus kumeliuką Grikį, atkeliavusį iš Kaušakio arklių pragaro. Tai žvalus ir labai draugiškas arkliams bei žmonėms vaikis. Atidus aplinkai, ypatingai savo mamai Zabavai. Mėgsta dėmesį ir kosmetines procedūras. Noriai ėda šieną, laižo mineralinę druską, gauna po nedidelę saujelę avižų, kurias beprotiškai mėgsta.

O dabar apie jo sveikatą. Grikio atlikti kraujo tyrimai (37 litai) neparodė mirtinai pavojingų ligų, todėl skubaus medikamentinio gydymo jam šiuo metu nereikia. Nenustatytos ligos: įnosė, kergimo liga, infekcinė anemija, taip patleptospirozė. Artimiausiu metu Grikiui bus suduoti antihelmintikai (apie 40 Lt), taip pat vaistai nuo kailio parazitų (40 litų). Kumeliukui reikia tvarkyti dantis, šiai procedūrai prireiks lengvų raminamųjų. Kita reikalinga procedūra –kanopų tvarkymas. Šiam darbui kol kas neradome specialisto.

Grikiui šiuo laikotarpiu svarbi intensyvi veterinaro priežiūra. ŽGA draugė, gydytoja Austėja, geranoriškai sutiko aukoti savo darbo valandas, tačiau yra kompensuotinų išlaidų, tokių būtini vaistai ir kuras, atsieinantis 80 litų per savaitę. Iš viso Grikio gydymui ir priežiūrai reikia apie 2500 litų per metus.